YANGIN YALITIM İZOLASYONU

YANGIN YALITIM İZOLASYONU: YANGIN RİSKİ TEŞKİL EDEN YAPI VE İŞLETMELERDE, ENDÜSTRİYEL KURULUŞLARDA YANGIN RİSKİNE KARŞI, YANGINI HAFİFLETMEYE VE TAMAMEN DURDURMAYA YÖNELİK YAPILAN YALITIM UYGULAMALARIDIR.

  • BOYA ESASLI YANGIN KORUMA İZOLASYONU: ENDÜSTRİYEL FABRİKALARDA VE YANGIN RİSKİ TEŞKİL EDEN KURULUŞLARDA, BİNA DUVAR LARINA YAPILAN YANGIN RİSKİNİ MİNİMUMA İNDİREREK, OLASI YANGINLARDAN YAPIYI KORUYAN İZOLASYON ÇEŞİTİDİR. YİNE BU TİP ÜRÜNLER RULO İLE SÜRÜLEREK YADA PÜSKÜRTME YAPILARAK UYGULANABİLİRLER.
  • ÇİMENTO ESASLI YANGIN KORUMA MALZEMELERİ: YANGININ ÇIKIŞ NEDENİNE BAĞLI OLARAK BÖLGELER ARASI YANGIN GEÇİŞİNİ İZOLE EDEN YANGIN KORUMA MALZEMELERİDİR. ENDÜSTRİYEL YAPILARDA, BİNA DELETASYON VE KABLO GEÇİŞ BÖLGELERİNE UYGULANMASI TAVSİYE EDİLMEKTEDİR.
  • SİLİKON VE EPOKSİ BAZLI YANGIN KORUMA MALZEMELERİ: ÇOĞUNLUKLA YANGININ DÖNEMSEL NOKTALARDA, GEÇİŞ VE ATLAMA GEREKSİNİMİ DUYULAN BÖLGELERDE UYGULANMASI TAVSİYE EDİLEN İZOLASYON MADDELERİDİR. SİLİKON VEYA TÜP ŞEKLİNDE UYGULAMA YAPILMAKTADIR.